Diety od Brokuła

Co zrobić, aby również w weekend odżywiać się zdrowo?

Co zrobić, aby również w weekend odżywiać się zdrowo?

Wiele osób, które podejmują decyzję o zdrowym odżywianiu przestrzega wszystkich zaleceń żywieniowych od poniedziałku do piątku. Kiedy jednak przychodzi weekend, pojawia się problem. Spotkania rodzinne, wyjazdy, wieczór przed telewizorem – wszystko to sprawia, że czasem trudno oprzeć się kolejnym przekąskom. W efekcie pojawić mogą się wyrzuty sumienia, spadek poczucia własnej wartości i motywacji do dalszej pracy nad sobą. Warto więc wiedzieć o czym pamiętać, aby również w weekend udało się przestrzegać diety.

Jaki jest sprawdzony sposób na zdrowe odżywianie na tygodniu?

Jeśli chcesz mieć pewność, że jesz naprawdę zdrowo, możesz zdecydować się na catering dietetyczny. Takie diety to gwarancja tego, że trafią do Ciebie odpowiednio zbilansowane posiłki o właściwej zawartości kalorii. Za ich przygotowywanie będą odpowiedzialni doświadczeni kucharze, którzy będą bazować na wskazówkach od dietetyków. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na usługi dobrej firmy, możesz mieć pewność, że posiłki, które do Ciebie trafią będą naprawdę smaczne. Co ważne, wybór diet jest naprawdę spory, co pozwala na wybranie takiej idealnie wpisującej się w Twoje preferencje. Godna uwagi jest Slim – dieta o bardzo niskiej zawartości GLUTENU. Dla osób aktywnych odpowiednia jest wersja Sport.

1. Jedz regularnie

Aby uniknąć porzucenia dobrych nawyków z tygodnia, pamiętaj, aby w weekend jeść regularnie. Dietetycy wskazują, że odstęp czasu między posiłkami powinien wynosić od dwóch do czterech godzin. Pozwoli to wyeliminować chęć podjadania i sięgania po niezdrowe przekąski, które dostarczają na ogół bardzo dużych ilości kalorii, a także niezdrowych tłuszczy trans.

2. Pamiętaj o nawadnianiu

Zdrowe odżywianie to nie tylko odpowiednie posiłki. Bardzo ważne jest również nawadnianie organizmu. Pamiętaj jednak, aby nie sięgać po dostępne w sklepach soki, gazowane słodkie napoje. Dozwolone są natomiast:

 • woda;
 • domowa lemoniada bez cukru;
 • herbatki ziołowe;
 • herbatki owocowe.

Jeśli będziesz pić regularnie, nie sięgniesz po dodatkowe jedzenie. Zdarza się bowiem, że nasz mózg myli uczucie pragnienia z uczuciem głodu.

3. Stawiaj na objętość posiłków zbliżoną do tej z tygodnia

Bardzo często popełnianym w weekend błędem jest jedzenie posiłków o wiele większych niż porcje na tygodniu. Jeśli nie chcesz stracić tego, co wypracowałeś, pamiętaj, aby starać się odtwarzać objętość posiłków, które jadłeś od poniedziałku do piątku. Musisz pamiętać również o tym, aby dopasować je do indywidualnych potrzeb organizmu. Jeśli trenujesz, Twoje ciało potrzebuje zdecydowanie więcej energii niż wtedy, kiedy prowadzisz raczej siedzący tryb życia.

4. Sięgaj po dobrej jakości produkty

Kiedy na tygodniu jesz zdrowo – może sięgasz po catering dietetyczny – pamiętaj, aby w weekend również sięgać po sprawdzone produkty o naprawdę dobrym składzie. Dokładnie czytaj etykiety i unikaj produktów wysoko przetworzonych. Jeśli widzisz, że głównym składnikiem wybranego przez Ciebie produktu jest cukier, poszukaj zdrowszego zamiennika. Na szczęście dzisiaj nasze sklepy są naprawdę dobrze zaopatrzone i znalezienie produktów dobrych dla naszego organizmu nie nastręcza większych problemów.

 1. Dlaczego jedzenie w pudełkach to dobry wybór?

  Dlaczego jedzenie w pudełkach to dobry wybór?

  Coraz większą popularnością cieszy się jedzenie w pudełkach. Catering dietetyczny, bądź dieta pudełkowa – bo tak określa się ten model żywienia – to rozwiązanie chętnie wybierane przez osoby chcące cieszyć się szczupła sylwetką i doskonałym samopoczuciem. Dzisiaj prawie w każdym większym mieście znaleźć można firmę dostarczającą jedzenie pod wskazany adres. Co można zyskać, rezygnując z samodzielnego przygotowywania posiłków i stawiając na dietę pudełkową?
  Przeczytaj więcej
 2. Jakie zmiany mogą zajść w życiu osób stosujących dietę pudełkową?

  Jakie zmiany mogą zajść w życiu osób stosujących dietę pudełkową?

  Modelem żywienia, który ma coraz więcej zwolenników jest dieta pudełkowa. Powodów, dla których wiele osób decyduje się przejść na taki sposób odżywiania jest wiele. Może to być brak umiejętności kulinarnych, chęć zaoszczędzenia czasu, czy pogoń za szczupłą sylwetką. Niezależnie od motywacji stosowanie diety pudełkowej przynosi szereg zmian, które po pewnym czasie będą wyraźnie widoczne. Na co możesz liczyć, podejmując decyzję o rezygnacji z samodzielnego gotowania?
  Przeczytaj więcej